Exkluzivní masáže

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější relaxační masáže. Teplo sálající ze speciálních lávových kamenů proniká hluboko do svalů, kde uvolňuje napětí a odstraňuje bolesti. Vibrace lávových kamenů zároveň ovlivňují energetické dráhy v těle. Spojení těchto účinků, kdy se teplo postupně rozlévá po celém těle, navodí pocit klidu a hluboké relaxace. Masáž horkými kameny posiluje imunitní systém, reguluje trávení a zrychluje metabolismus, pomáhá při potížích se soustředěním a spánkem, celkově odstraňuje stres. Doporučujeme tuto masáž pro celkové uvolnění a duševní pohodu.

Masáž není vhodná v těhotenství, při křečových žilách, kožních, nádorových, horečnatých a infekčních onemocněních a při přecitlivělosti na teplo.

Provedení masáže: Kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40-50°C. Teplé se přikládají na tělo do speciálních bodů – meridiánů. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla rostlinným aromatickým olejem a dvěma většími kameny, které drží masér v dlani.

Medová masáž

Medová masáž patří mezi velmi staré a osvědčené detoxikační metody. Včelí med se díky kompresním masérským hmatům dostává hluboko do tkání, ze kterých dokáže vytáhnout toxické látky a usazeniny. Pracuje se v oblasti zad, kde je ukryto největší procento plošných reflexních zón, díky kterým se stimuluje činnost jednotlivých vnitřních orgánů, a z těla se tak odvede nejvíce škodlivin.  Je vhodná při očistných kúrách, chronických onemocněních kloubů a svalů, bolestech hlavy nebo vyčerpání stresem.  Blahodárně působí na pleť a silně povzbuzuje celý organismus.

Průběh medové masáže: Masér nanese na záda dostatečnou vrstvu teplého včelího medu, jenž začne speciální technikou vmasírovávat do pokožky těla. Po chvíli dojde ke vstřebávání, houstnutí a následnému vylučování medu s toxiny na povrch těla. Díky tomu se med postupně mění v šedobílou hmotu, která se z těla jemně omyje a pokožka zůstane velmi jemná. Během masáže lze med nanést až třikrát, podle potřeby, stavu a pocitu klienta.

Upozornění: Medová masáž se nedoporučuje při alergii na med a pyly a při kožních infekcích, rankách a odřeninách.

Zen touch shiatsu

Zen touch shiatsu je moderní japonská terapie spojující principy tradiční čínské medicíny a nové vědecké poznatky.  Tato metoda využívá tlaku prstů, dlaní, loktů i jiných částí terapeutova těla podél sítě meridiánů, čímž ovlivňuje energetické dráhy. Zároveň dochází k protažení a uvolnění ztuhlých částí těla a celkové relaxaci.  Shiatsu je výborná preventivní metoda péče o tělo i ducha a přináší úlevu při chronických potížích, nespavosti a stresu.

Provedení masáže:  Provádí se na zemi na měkké podložce, kde má terapeut dostatek místa na manipulaci s klientem. Klient je zcela oblečen do pohodlného volného oděvu, který si přinese s sebou.

Breussova masáž

Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř.  Postup metody spočívá v intenzivním vtírání třezalkového oleje po celé délce páteře dlouhými plynulými tahy. Působením oleje meziobratlové ploténky „nabobtnávají“ a opět plní svou funkci tlumičů pro obratle, které se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se zlepšuje. Breussova masáž je ideální doplněk po ošetření Dornovou metodou. Lze ji použít jako přípravu před ošetřením páteře, kdy tato jemná energetická a bezbolestná terapie uvolní napětí ve svalstvu. Masáž je velmi jemná s relaxačními účinky, a tak nejsou známy žádné kontradikce.

Upozornění: Třezalkový olej může vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Po masáži se nedoporučuje pobyt na přímém slunci ani návštěva solária.

Dornova metoda

Je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech hlavy, zad a kloubů. Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních, anatomicky správných poloh. Provádí se volným a přirozeným pohybem ošetřovaného a jemným tlakem palců nebo ruky terapeuta. Metoda je velmi šetrná, nedochází při ní k žádným prudkým a trhavým pohybům.

Upozornění: Tato metoda je kontraindikována při akutních zánětlivých či horečnatých stavech, rakovině, při pokročilé osteoporóze, u artrózy 3. a 4. stupně, u systémových revmatických onemocnění, terapie v místě umělého kloubu a ovlivnění pánve v těhotenství.

Havajská masáž LOMI LOMI

Exotická havajská masáž LOMI LOMI je nazývaná perlou mezi masážemi. Je založena na rytmických masážních pohybech. Dlouhé, jemné tahy nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů se plynule střídají se silnějšími tlaky v pravidelném rytmu. Tato masáž v žádném případě nebolí, je velice účinná a přitom maximálně relaxační. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí, uvolňuje bolestivá kloubní spojení a napomáhá detoxikaci organismu.

Havajskou masáž je možné kombinovat s lávovými kameny.

Masáž čínskými baňkami

Masáž baňkami je starověká metoda tradiční čínské medicíny, známá již přes 3000 let a dodnes velice uznávaná a rozšířená. Spočívá v přikládání skleněných baněk na pokožku, v nichž se spálením vzduchu vytvoří podtlak. Za pomoci podtlaku se baňka přisaje a místo pod ní se velmi silně prokrví. Začínají zde regenerační procesy, které působí nejen pod baňkou, ale i na vzdálených místech. Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají baňky velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují.  Nepřímo také působí přes jednotlivé reflexní zóny na vnitřní orgány. Dle potíží se baňky buď přikládají na určitá místa, nebo se s nimi krouživými pohyby masíruje. Záleží na typu kůže, akutnosti problému nebo množství toxinů v těle.

Upozornění: Baňky mohou silným podtlakem přivodit vznik krevních podlitin v místě masáže. Ty jsou však normální reakcí kůže na baňkování, nebolí a během několika dnů se samy vytratí.

Reflexní terapie

Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví, která vznikla ve východní Asii. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Obrazy všech orgánů, žláz a ostatních částí těla, včetně páteře, kloubů a svalů, se promítají právě na plosku nohy. Podle citlivosti konkrétních bodů lze usuzovat stav jednotlivých orgánů. Jejich správnou stimulací je možné pozitivně ovlivnit veškeré procesy v těle. Kromě preventivní funkce pomáhá reflexní terapie řešit akutní i chronické problémy, lze ji využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Thajská olejová masáž

Thajská olejová masáž kombinuje prvky tradiční thajské masáže s prvky pocházejícími z indické ajurvédy. Na rozdíl od tradiční thajské masáže se provádí na masážním stole za použití kvalitních aromaterapeutických olejů. Vyvíjí se menší tlak na jednotlivé body, neboť se klade důraz především na relaxaci.  Použitím pomalých a táhlých hmatů kombinovaných s protahováním a akupresurou dochází k odblokování energií v těle, uvolnění kloubů, svalů, šlach a protažení páteře. Thajská olejová masáž se provádí od temene hlavy ke konečkům prstů, až do celkového uvolnění těla.  Pomáhá při chronických obtížích, tělo harmonizuje, uzdravuje, posiluje a poskytuje mu dokonalou relaxaci.

Antistresová masáž dekoltu, obličeje, hlavy a šíje

Tato mimořádná masáž ulevuje od napětí a stresu. Je kombinací indické masáže hlavy s uvolňujícími prvky na šíjové svaly. Antistresová masáž je jemné ošetření hlavy, obličeje, dekoltu, šíje a ramen. Praktikuje se na místech, která jsou důležitými energetickými centry, dochází tak k uvolnění napětí, odstranění bolesti a emocionálního stresu.  Je vhodnou terapií při bolestech hlavy, nespavosti, depresi a hučení v uších. Pomáhá také odstranit psychickou únavu či podrážděnost, navozuje pocit klidu a duševní pohody.

CallCentrum   212 12 12 12

nebo callcentrum@teamprevent.cz

pro objednání k lékaři
pro konzultaci výsledků vyšetření
pro změnu termínu návštěvy

Novinky

No thumbnail available

OTEVÍRACÍ DOBA 21.11.2018

Vážení klienti. Z technických důvodů bude ve středu 21. 11. 2018 provoz zdravotnických zařízení Te[více...]
No thumbnail available

Ambulance pro registrované klienty

Objednávání registrovaných klientů k praktickému lékaři a na gynekologii s platností od 15. 10. 2018[více...]
David Drahonínský - zlato a stříbro z ME v paralukostřelbě v Plzni

David Drahonínský - zlato a stříbro z ME v paralukostřelbě v Plzni

Obhájce evropského titulu v paralukostřelbě David Drahonínský sice zlato v Plzni přenechal tureckému[více...]
Čtvrtletník TPS: Jaro 2018

Čtvrtletník TPS: Jaro 2018

Jaro je už v plném proudu, vše se zelená a my věříme, že vás toto období nabíjí energií. Pro inspira[více...]
Čtvrtletník TPS: Zima 2017

Čtvrtletník TPS: Zima 2017

Představujeme vám zimní vydání našeho čtvrtletníku, kde se dozvíte, co v tomto období nejvíce ohrožu[více...]
Dárkové poukázky

Dárkové poukázky

Hledáte na poslední chvíli inspiraci na vánoční dárky pro své blízké? Vyberte si z naší speciální ed[více...]
Světový den chronické obstrukční plicní nemoci

Světový den chronické obstrukční plicní nemoci

Chronická obstrukční plicní nemoc, často označovaná zkratkou CHOPN, je v populaci poměrně častá, jen[více...]