David Drahonínský vyhrál stříbro a bronz v Riu

Zveřejněno 25/09/2016

David Drahonínský, náš dlouholetý klient a paralukostřelec, opět předvedl skvělý výkon a z Paralympiády v brazilském Rio de Janeiru si přivezl dokonce dvě medaile. O celý průběh své účasti se s námi David tradičně podělil:

Poslední srpnový den se celý tým sešel v hotelu v Praze, kde se vyřídily poslední záležitosti, a 1.9. jsme se přemístili na letiště ve Kbelích, odkud nás měl armádní speciál dopravit s mezipřistáním na Kapverských ostrovech, kde jsme měli doplnit palivo, do brazilského Ria. Vše probíhalo v pořádku až do mezipřistání, během něhož jsme trefili ptáka, který poškodil křídlo našeho letadla. Museli jsme tedy opustit letadlo a jeden den strávit na Kapverdách. Druhý den armádní letka zaslala náhradní letadlo, které ale mělo menší kapacitu, tak se do Ria vydala pouze polovina týmu a druhá měla dorazit další den.
V Riu nás čekal transport do vesnice a ubytování. Bydlel jsem v 17ti patrové budově, ve které kromě českého týmu bydleli i Španělé a sportovci z Iránu. Další den jsme již měli v plánu trénink, a tak jsme na něj po snídani vyrazili. Mně se sice udělalo zle od žaludku, ale vydržel jsem střílet. Chvíli po návratu do vesnice mě ale přepadly střevní problémy, které trvaly několik dní. Musel jsem hodně odpočívat, ale naštěstí mě vaši lékaři lékaři vybavili vším potřebným, takže moji účast v soutěži to neovlivnilo.
7.9. jsme se zúčastnili zahajovacího ceremoniálu, který byl hezký a trochu ho pokazil pouze déšť.
10.9. mě čekala kvalifikace, během které se člověk dost pral s větrem, který na střelnici foukal. Skončil jsem na 2. místě. Další část závodů mě čekala až 16. a 17. září. Další dva dny jsem měl volno a vydal jsem se na výlet na známou pláž Copacabanu a také se podívat k soše Christa, která se tyčí nad Riem.
13. a 15. září jsem strávil skoro celý den na tréninku, ale volný den mezi tím jsem navštívil halu, v které se hrálo ragby vozíčkářů a byl to skvělý zážitek.
V pátek 16. mě čekal hlavní závod. V 16.30 jsem nastoupil proti čínskému reprezentantovi, kterého jsem hladce porazil, ve čtvrtfinále jsem ukončil účast iránského reprezentanta. V semifinále jsem porazil slovenského lukostřelce a ve finále na mě čekal John Walker, kterého jsem loni porazil na MS v Německu. Do poslední trojice šípů byl náš souboj vyrovnaný a já trefil 9,9,10. Brit zasáhl 3x 10 a vyhrál o 2 body. Já byl se stříbrem maximálně spokojený.
Další den mě čekala soutěž Mix team, ve které jsem nastoupil se Šárkou Musilovou. Ve čtvrtfinále jsme porazili duo z Francie, v semifinále nám vystavila stopku britská dvojice. V boji o bronz jsme porazili dvojici z Ameriky, a tak jsem si ke stříbru pověsil na krk ještě bronzovou medaili.
Poslední den před odletem jsem vyrazil na známý kopec Corcovado – Cukrová homole a byla to nádhera.
Před odletem jsem věděl, že mohu získat dva kovy, a tak jsem maximálně spokojený a už teď mohu plánovat další přípravu.
Moc děkuji společnosti TeamPrevent-Santé, bez vaší péče by to bylo nemožné.

David Drahonínský