David Drahonínský MISTREM SVĚTA 2015

Zveřejněno 01/09/2015

Paralukostřelec David Drahonínský, který si zvolil Santé pro péči o své zdraví, zvítězil na Mistrovství světa v německém Donauenschingenu. V posledním srpnovém týdnu sem dorazilo 260 sportovců ze 46 zemí světa, aby poměřili svou mušku. Svou cestu za zlatou medailí nám David popsal v následujících řádcích:

Mistrovství se mi povedlo. V kvalifikaci, v které se střílí 72 šípů na 50 m a střed terče má 8 cm, jsem střelil nejvíc ze všech. V následných eliminacích jsem nenalezl přemožitele, střílí se vyřazovací pavouk a moje cesta do finále vedla přes Korejce, Fina, který byl posledním mistrem světa, a Itala, který skončil nakonec třetí. Čtvrtfinálový postup jsem ozdobil novým světovým rekordem, když jsem překonal svůj starý ze 143 na 144 bodů z možných 150. Ve finále jsem nastřílel 143 bodů, všechny šípy do žluté, a porazil jsem Angličana o 7 bodů. Takže jsem MISTR SVĚTA 2015 a to díky Santé a vaší péči. MOC DÍKY ZA VŠE.

                        David Drahonínský   

My Davidovi moc gratulujeme a těšíme se na jeho účast na našich akcích, kdy nám bude moci blíže vyprávět své zážitky a dojmy.

Na základě totoho skvělého výsledku byl David nominován Mezinárodním paralympijským výborem  v anketě „Sportovec měsíce srpna“. Pro Davida můžete hlasovat na stránkách: http://m.paralympic.org/

Na video z Mistrovství světa a Davidovo vítězství se můžete podívat na následujícím odkazu:
http://m.youtube.com/watch?v=r4iYcbkXehY

Související odkazy ze světových stránek:
http://worldarchery.org/news/129279/beijing-08-winner-drahoninsky-takes-down-elusive-first-world-crown
http://worldarchery.org/news/128963/artakhinova-drahoninsky-break-matchplay-world-records
http://worldarchery.org/news/128497/drahoninsky-leads-veteran-mens-w1-field
http://worldarchery.org/news/127840/10-athletes-watch-donaueschingen-2015