David Drahonínský mistrem Evropy

Zveřejněno 15/04/2016

Paralukostřelec David Drahonínský, který si zvolil Santé pro péči o své zdraví, zvítězil na Mistrovství Evropy ve Francii a jako perličku opět posunul světový rekord. Svou cestu za zlatou medailí nám David popsal v následujících řádcích:

Zdravím, přátelé,

právě jsem se vrátil z francouzského Saint Jean de Monts u břehů Atlantiku, kde probíhalo 2. až 10. 4. ME v paralukostřelbě. Brzké datum a geografická poloha místa konání zaručovaly větrné a chladné počasí. Ve čtvrtek 30. 3. jsem vyrazil společně s mým tátou, který se zase chopil role mého asistenta, na cestu dlouhou skoro 1500 km, během které jsme měli v plánu jedno přespání. Po 12 hodinách jsme ve Francii našli první hotel, a i když nebyl bezbariérový, tak jsme si do rána odpočinuli a další den pokračovali v cestě. Do místa konání jsme dorazili okolo 16. hodiny a ubytovali se v hotelu Lu Riviéra. Bohužel hotel neměl dostatek bezbariérových pokojů, a tak jsem opět po celých 10 dnů jezdil na návštěvu ke kolegům z českého týmu, kteří bezbariérový pokoj měli, a věřte, že sprcha po tréninku je příjemné osvěžení a nelétá pak kolem vás tolik much během závodů :).

V sobotu a v neděli byl v plánu trénink. Počasí se spíš hodilo na pouštění draků, ale všem foukalo stejně. V pondělí mě čekala kvalifikace, v níž se střílí na 50 metrů 72 šípů. Kvalifikace se mi podařila – překonal jsem svůj starý rekord a stanovil nové světové maximum. 675 bodů bylo zapsáno pořadateli jako nový světový rekord. Nutno říct, že jsem od konce října trénoval v hale na 18 m,  v lednu jsem týden střílel v Dubaji venku na 50 m a během března jsem byl 4x v Hradci Královém ve velké hale, kde jsem mohl otestovat nové luky na 50 m. Takže na tyto závody jsem jel jako většina střelců bez venkovního tréninku.

Úterý, středu a čtvrtek jsem mohl v poklidu trénovat a připravovat se na páteční eliminační souboje, které se střílí na 15 šípů, a kdo nastřílí více, postupuje do dalšího kola. V sobotu mě v osmifinále čekal souboj s kolegou z reprezentace. Souboj jsem vyhrál. Ve čtvrtfinále jsem se utkal s italským reprezentantem, bronzovým medailistou z loňskěho MS, jménem Fabio Azzoliny. Itala jsem porazil a v semifinále narazil na Rusa, který na můj výkon také nestačil, a tím jsem si zajistil postup do nedělního finále, které se střílelo na pláži Atlantiku. Ve finále mě čekal turecký reprezentant a opravdu větrné počasí, s kterým jsem se nakonec popral mnohem lépe a zvítězil o 13 bodů. Následoval medailový ceremoniál a zabroukal jsem si českou hymnu.

Další závody mě čekají v ČR: Světový rankingový turnaj, kde mohou ostatní závodníci ještě získat místo na paralympiádu do Ria, a já mám 2 měsíce na to, abych se mohl ještě zlepšit.
Díky Vaší podpoře mohu a chci i nadále posouvat své výkony a dělat dobrou vizitku Vaší firmě. Příště si s sebou budu muset vzít fyzioterapeuta nebo maséra, protože mě u vás v Santé rozmazlujete a já pak 14 dní bez Vaší péče doslova trpím.

David Drahonínský

Zde ve 48. minutě můj finálový match:
https://youtu.be/0pvcCntd3xo

Zde 2.24.30 ceremoniál:
https://youtu.be/0pvcCntd3xo

Článek na ČPV:
http://www.paralympic.cz/2016/04/david-drahoninsky-opet-vylepsil-rekord/